Nowa łódź dla Grupy SSRyb. Narew 38

Grupa Społecznej Straży Rybackiej nr 38 przy kole „Narew” została wyposażona w nową łódź „Vena Console 370” .łodka

Jest to łódka uniwersalna, dwupłaszczowa i cała odkryta. Kolejną cechą tej motorówki jest mobilność. Niewielka waga znacząco wpływa na łatwość transportu łodzi. A jej wymiary sprawiają, iż nie ma potrzeby szukania specjalnego slipu do wodowania. Vena 370 Console posiada obszerny kokpit, został on tak zaprojektowany, aby cztery dorosłe osoby czuły się swobodnie. W kokpicie umieszczone są dwie kanapy (siedziska) – rufową dla sternika oraz pasażera, a także dziobową w kształcie litery ‚L’, którą szczególnie docenią strażnicy chcący wyciągnąć sieć lub wrzucać ryby do wody w czasie zarybienia. Z kolei 3 bakisty, w tym jedna specjalnie zaprojektowana tak, aby można było wkładać do niej dłuższe elementy, jak np. pagaj. Motorówka zakupiona została  z własnych środków koła. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

Zapisy na 2-dniowy spływ kajakowy

Kolo PZW Narew 38 organizuje dwu dniowy spływ kajakowy w dniach 16-17 sierpnia b.r. na trasie Ptaki (ew. Kozioł) SANYO DIGITAL CAMERA- Dobry Las – Nowogród . Odpłatność uczestników 120 zł od pary lub pojedynczy uczestnik 85 zł.

W cenie wynajęcie kajaków, transport,  nocleg, wyżywienie oraz miła  atmosfera. Zgłoszenia chętnych do 31 lipca w sklepie wędkarskim „Lin” ulica Chopina 4 (siedziba Koła Narew). Nocleg w pokojach gościnnych u Pana Leśniczego w Dobrym Lesie (woda, prąd, telewizja, internet) . Po pokonaniu pierwszego etapu  ognisko z atrakcjami.  Zapraszamy!!! Wpisowe na spływ prosimy wpłacić  do 6 sierpnia w sklepie „Lin”.

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OGŁOSZENIA | Dodaj komentarz

Nasza reprezentacja na XIV Spinningowych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckie

W dniu 13 lipca 2014 roku już od godziny 6:00 zaczęli zbierać się wędkarze nad Narwią w mieście Różan by 110783_p1080468_4zxtvqvnuczestniczyć w kolejnych już XIV Spinningowych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Na zawodach zjawiło się  32 wędkarzy  z Węgrowa, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Szczytna, Białegostoku, Ostrołęki, Siemiatycz, Zegrza Południowego, Komorowa, Małkini oraz Ostrowi Mazowieckiej. Od na z koła PZW Narew uczestniczyło 3 zawodników ( Zbigniew Lis, Łukasz Romanik, Józef Dziadak). Organizatorem zawodów było Koło PZW Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej, Sędzią Głównym był Leszek Sommer. Zawody odbyły się w jednej 7 godzinnej turze zgodnie z RAPR, oraz ustaleniami organizatora, wymiar ochronny okonia został zwiększony do 20 cm.

Po obliczeniu wyników klasyfikacja przedstawiała się następująco:  Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

KONGER Fishing Expert Bogdan Gosztyła

konger1

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Kilka tysiecy klenia w Narwi, Szkwie i Orzu

W dniu 04 lipca wędkarze z Koła Narew 38, Energopap 72 z Ostrołęki  oraz Koło nr 40 z Myszyńca zarybili Narew oraz rzekę Orz i unnamrtyedSzkwę narybkiem klenia. Do Orza trafiło  1000 szt. małych kleników, do Szkwy w miejscowości Dębe trafiło 5000 szt. a do Narwi w okolicach starego mostu wpuszczono 20000 szt.

Smutne jest to, że tylko 5 % narybku wyrośnie na okazałe klenie. Pocieszające jest to że zarybiamy niedostępne odcinki rzeki i tam ryby te maja szansę na wyrośnięcie.

Pamiętajmy zanim zabijemy rybę , ile korowodów i zabiegów czynią wędkarze aby ryba mogła przez kilka lat osiągnąć dojrzałość.                 Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

warzocha1

 

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Zakończenie roku szkolnego z PZW Narew

Podczas uroczystości  zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce unnamwereduroczyście zakończono Konkurs Plastyczny organizowany przez Koło Wędkarskie Narew nr 38.

Laureaci konkursu obdarowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi książkowymi.

Są to następujące dzieci: Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

delicja

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

ÓSMY MARATON Z WIATREM I RYBAMI

Kolejna ósma już edycja maratonu wędkarskiego rozgrywana była pod znakiem deszczu i wiatru. Tyczkarze nie IMG_0208połapali. Sprawdziły się feedery i duże leszcze.

Wędkarze w nocy walczyli z deszczem, natomiast rano zaczęło silnie wiać. Operowanie tyczką było utrudnione i górę wzięły feedery z koszyczkami zanętowymi.

Ostatecznie po 18 godzinach wędkowania non-stop drużyna Zbigniewa Lisa w składzie Grzegorz Tyszka i Łukasz Romanik odniosła zwycięstwo łapiąc w sumie 7 dużych leszczy, które przeważyły szalę zwycięstwa. Tyczkarze łapiąc  ukleje i małe krąpie nie nadążyli za zwycięzcami.      Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

baner diamet1

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

„Trójka Leszcze” na Olimpiadzie w Nieporęcie

Komisja Młodzieżowa Okręgu Mazowieckiego PZW zorganizowała w dniach 07-08.06.2014 VIII IMG_0024Olimpiadę Młodzieży  w Sportach Wędkarskich w Nieporęcie.

W Olimpiadzie udział wzięli  Sebastian Bazydło oraz Dominik Zawoje z naszej Szkółki Wędkarskie „Trójka Leszcze”

Zawody spławikowe odbyły się nad Kanałem Żerańskim w miejscowości Kobiałka 07.06.2014 o godzinie 8.00     Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, Trójka leszcze | Dodaj komentarz

baner strefa

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

20000 narybku Świnki w Narwi

W dniu 5 czerwca br. odbyło się kolejne zarybienie Narwi, to już 3 w tym tygodniu. Tym razem Narybek letni Świnki SANYO DIGITAL CAMERAw ilości 20000 trafił  w okolicy plaży miejskiej do wody. Zarybienie zostało przeprowadzone przy udziale członków koła Narew oraz Energopap. Podobne akcje przeprowadzane są systematycznie już  od kilku lat, oczywiście to nie koniec zarybień w tym miesiącu. Pod koniec czerwca narybek letni klenia trafi do Narwi.  Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

basen

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

50000 narybku Jazia w Narwi

W dniu 4 czerwca wędkarze z naszego koła Narew i koła Energopap wpuścili kolejną partię narybku letniego doSANYO DIGITAL CAMERA Narwi. Tym razem wpuszczono Jazia w ilości 50000 szt. Narybek przywieziono na miejską plażę w Ostrołęce tam łodzią motorową rozwieziono je w kilka miejsc i wpuszczono do wody. Choć pogoda nie dopisała i trochę zmokliśmy TO WARTO BYŁO podkreślił jeden ze strażników. Ryby do Narwi trafiły w ramach akcji zarybiania prowadzonej przez Okręg Mazowiecki PZW. Narybek zakupiony został ze środków pochodzących ze składek członków Polskiego Związku Wędkarskiego.
Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz