Kolejny spływ z kołem PZW Narew

Kolejny spływ kajakowy za nami. W dniach 16-17 sierpnia płynęliśmy Pisą z miejscowości Ptaki do Dobrego Lasu, P1130895gdzie w leśniczówce pana Andrzeja Serafina po pierwszym dniu mieliśmy nocleg poprzedzony grillem. Następnego dnia po śniadaniu wypłynęliśmy z Dobrego Lasu po kilku godzinach dopływając do Nowogrodu. W tegorocznym spływie wzięło udział osiemnaście osób. Mamy nadzieję że Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. W sobotę ostatnie kilometry „przeszły” nam w deszczu. W niedzielę pogoda dopisała przez cały czas.

 

Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

WYSYCHAJĄCA NAREW

Upalna pogoda ma wpływ na stan wody Narwi nie tylko czystość ale wyraźny spadek lustra wody.DSCN9200

W dniu dzisiejszym tj. 4 sierpnia o 7,00 rano stan wody Narwi 65 cm temperatura wody  26,6 C.

Spadek wody widać wyraźnie na odcinku rzeki przepływającej przez miasto. Nieszczególny widok przedstawia port rzeczny, do wędkowania taka woda się nie nadaje a zapewne i do żeglugi.    Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Nowa łódź dla Grupy SSRyb. Narew 38

Grupa Społecznej Straży Rybackiej nr 38 przy kole „Narew” została wyposażona w nową łódź „Vena Console 370” .łodka

Jest to łódka uniwersalna, dwupłaszczowa i cała odkryta. Kolejną cechą tej motorówki jest mobilność. Niewielka waga znacząco wpływa na łatwość transportu łodzi. A jej wymiary sprawiają, iż nie ma potrzeby szukania specjalnego slipu do wodowania. Vena 370 Console posiada obszerny kokpit, został on tak zaprojektowany, aby cztery dorosłe osoby czuły się swobodnie. W kokpicie umieszczone są dwie kanapy (siedziska) – rufową dla sternika oraz pasażera, a także dziobową w kształcie litery ‚L’, którą szczególnie docenią strażnicy chcący wyciągnąć sieć lub wrzucać ryby do wody w czasie zarybienia. Z kolei 3 bakisty, w tym jedna specjalnie zaprojektowana tak, aby można było wkładać do niej dłuższe elementy, jak np. pagaj. Motorówka zakupiona została  z własnych środków koła. Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

Nasza reprezentacja na XIV Spinningowych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckie

W dniu 13 lipca 2014 roku już od godziny 6:00 zaczęli zbierać się wędkarze nad Narwią w mieście Różan by 110783_p1080468_4zxtvqvnuczestniczyć w kolejnych już XIV Spinningowych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Na zawodach zjawiło się  32 wędkarzy  z Węgrowa, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Szczytna, Białegostoku, Ostrołęki, Siemiatycz, Zegrza Południowego, Komorowa, Małkini oraz Ostrowi Mazowieckiej. Od na z koła PZW Narew uczestniczyło 3 zawodników ( Zbigniew Lis, Łukasz Romanik, Józef Dziadak). Organizatorem zawodów było Koło PZW Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej, Sędzią Głównym był Leszek Sommer. Zawody odbyły się w jednej 7 godzinnej turze zgodnie z RAPR, oraz ustaleniami organizatora, wymiar ochronny okonia został zwiększony do 20 cm.

Po obliczeniu wyników klasyfikacja przedstawiała się następująco:  Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

KONGER Fishing Expert Bogdan Gosztyła

konger1

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Kilka tysiecy klenia w Narwi, Szkwie i Orzu

W dniu 04 lipca wędkarze z Koła Narew 38, Energopap 72 z Ostrołęki  oraz Koło nr 40 z Myszyńca zarybili Narew oraz rzekę Orz i unnamrtyedSzkwę narybkiem klenia. Do Orza trafiło  1000 szt. małych kleników, do Szkwy w miejscowości Dębe trafiło 5000 szt. a do Narwi w okolicach starego mostu wpuszczono 20000 szt.

Smutne jest to, że tylko 5 % narybku wyrośnie na okazałe klenie. Pocieszające jest to że zarybiamy niedostępne odcinki rzeki i tam ryby te maja szansę na wyrośnięcie.

Pamiętajmy zanim zabijemy rybę , ile korowodów i zabiegów czynią wędkarze aby ryba mogła przez kilka lat osiągnąć dojrzałość.                 Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

warzocha1

 

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

Zakończenie roku szkolnego z PZW Narew

Podczas uroczystości  zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce unnamwereduroczyście zakończono Konkurs Plastyczny organizowany przez Koło Wędkarskie Narew nr 38.

Laureaci konkursu obdarowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi książkowymi.

Są to następujące dzieci: Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

delicja

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

ÓSMY MARATON Z WIATREM I RYBAMI

Kolejna ósma już edycja maratonu wędkarskiego rozgrywana była pod znakiem deszczu i wiatru. Tyczkarze nie IMG_0208połapali. Sprawdziły się feedery i duże leszcze.

Wędkarze w nocy walczyli z deszczem, natomiast rano zaczęło silnie wiać. Operowanie tyczką było utrudnione i górę wzięły feedery z koszyczkami zanętowymi.

Ostatecznie po 18 godzinach wędkowania non-stop drużyna Zbigniewa Lisa w składzie Grzegorz Tyszka i Łukasz Romanik odniosła zwycięstwo łapiąc w sumie 7 dużych leszczy, które przeważyły szalę zwycięstwa. Tyczkarze łapiąc  ukleje i małe krąpie nie nadążyli za zwycięzcami.      Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, IMPREZY | Dodaj komentarz

baner diamet1

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

„Trójka Leszcze” na Olimpiadzie w Nieporęcie

Komisja Młodzieżowa Okręgu Mazowieckiego PZW zorganizowała w dniach 07-08.06.2014 VIII IMG_0024Olimpiadę Młodzieży  w Sportach Wędkarskich w Nieporęcie.

W Olimpiadzie udział wzięli  Sebastian Bazydło oraz Dominik Zawoje z naszej Szkółki Wędkarskie „Trójka Leszcze”

Zawody spławikowe odbyły się nad Kanałem Żerańskim w miejscowości Kobiałka 07.06.2014 o godzinie 8.00     Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, Trójka leszcze | Dodaj komentarz

baner strefa

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz

20000 narybku Świnki w Narwi

W dniu 5 czerwca br. odbyło się kolejne zarybienie Narwi, to już 3 w tym tygodniu. Tym razem Narybek letni Świnki SANYO DIGITAL CAMERAw ilości 20000 trafił  w okolicy plaży miejskiej do wody. Zarybienie zostało przeprowadzone przy udziale członków koła Narew oraz Energopap. Podobne akcje przeprowadzane są systematycznie już  od kilku lat, oczywiście to nie koniec zarybień w tym miesiącu. Pod koniec czerwca narybek letni klenia trafi do Narwi.  Czytaj dalej

opublikowano w: AKTUALNOŚCI, OCHRONA WÓD | Dodaj komentarz

basen

opublikowano w: AKTUALNOŚCI | Dodaj komentarz